Nyüzsgő burokban
élek. Élek, melyek szikrázva csikorognak egymásba ütközve. A lehulló fényforgács nyomot hagy a tájon, egy eldobott csikk, vagy egy csók a szájon, de mindnek egy tartalomjegyzék a vége. Ez is csak egy könyv, aminek az utolsó oldalát nézegetve jövünk rá, ha olvastuk is, sok részlet már csak a képzeletünk szüleménye. Elhagyta, leesett , rohant, elszakadt, nevetett, szerették....vajon hogy jutott ide? Érdekel az igazság? Engem nem. Engem csak az érdekel, hogy a csókot is letörlik, a csikket is meggyújtják újra.
.jpg)
-A francba az egésszel, nincs kedvem ehhez az egész mizériához. Csak hamar legyünk túl rajta és ne szólj közbe, majd én elintézem!




Egyszer volt, hol nem volt, de többnyire nem volt, amikor volt, akkor is alig, szóval tényleg csak egyszer volt, csak hát azt is ellopták.

Idebenn minden más. Nyugalom van. Sokan mondják, hogy kívül tágasabb, de amennyivel nagyobb a tér kint, annyival több a szabadság itt bent. Elbújnom sem kell, senki sem tud arról, mi folyik itt. Ezért szeretek úgy kimenni, hogy közben bent maradok, ameddig lehet. A hangok kellemesen torzak, a felém közeledő folt arcok hiába keresik tekintetem, az csak egy ablak, amin akkor se muszáj kinézni, ha nyitva van. Egyedül a csatornaszag nem hagy elszállni, szerencsére elnyomja néha egy jó gyros illata vagy valakinek a parfümje. "Hé, ne haragudj". Ez a gyűlölt mondat, aminek van képe kirángatni, és kényszeríteni, hogy körülnézzek és egyátalán magamra ismerjek, mit is csinálok épp. De haragszom. Kellett volna még 5 perc, hogy ki tudjak lépni, de nem, ez kellett nektek. "Nem, nem tudok segíteni". Elegem van a mai napból.

Ma reggel is jól elrohant alattam a táj.

Végre egy reggel, amikor nem látok túl messze, nincs túl sok információ és a zajokat se tudom egy konkrét látványhoz kötni. A köddel így csend is érkezik, ami inkább bent, mint kint honol. Mindenből pont annyi van, amennyi elég, mert abba a kevésbe szorul bele mindaz a szépség, amit elnyom a sokaság, amiről elvonja a figyelmet a zűrzavar. Azt se mondhatja meg senki, hogy odaát a Fővám tér van. Miért? Az van? Dehogy. És amíg át nem megyek a hídon, addig nem is lesz ott, az biztos. Elmondhatnám, mi van a túlsó oldalon, de......mennem kell.






Ábólbébe, fürdök a lébe',
rezeg a lábam, löttyen a hájam.
Jegy vagy bérlet,
bajszom az német,
háttal állok,
ich külföldisch, vágod?
......................................................................................................................

Rég nem vágytam ennyire a halált, a gyönyörű, szivárványos halált. Elgáncsol könnyedén, mint a bor, mi helyette marad a léleknek vagy a fejemben tomboló képeknek, hős vagyok, megmentek valakit egy lány csókjáért, az élet bókjáért, mert kedves velem. Átad a túlvilágnak, elhagyom magam másért. Megszűnök létezni, de boldogan fekszem le megadóan. Mióta ismerem, csak arra vágyom, hogy alulról szagoljam Ibolyát.


Feszülnek, surrognak, csikorognak. Nagy teher alatt kínlódnak, az erek a nyakamon bőr alatt táncolnak. Felvágnám, de kicsapna, a satnya vér kifolyna, elvinné a Duna. Hogy vinné el a Duna, nem lenne ennyi az üres duma.



Rohadtul állott volt a levegő, de úgysem lélegzett nagyon. A fekete betűk serege hangyák csapataként szivárogtak agyába, mintha egy elpusztult állat belsejét akarnák tisztára pucolni. Nem ellenkezett, tágra nyílt szemekkel engedte útjára a törtető hadat, a csendből lassan zsibongás lett, ahogy a milliónyi mocorgó lény egyetlen hatalmas szörnyként hajtotta igába a még meglevő, szegényes gondolatait. Fáj ez a szkájfáj, de legalább kimozdítja a rekkenésből, újra levegőt vesz és ki is fújja, nem dermed bele a szobába, szemfenékre néző homályba.

Háttö......szóval.....szevasztok

Azt hittem, hogy gondokat, de csak a szám ízét oldotta a sör. A hely majdnem üres volt, mindenki tüntetni volt a sajtószabadságért, ingyen oktatásért, a röghöz kötöttség ellen vagy csak szimplán unalomból. Nekem meg csak nincsen kedvem semmihez, nézem azt a srácot szemben, úgy néz ki, mint aki jól érzi magát vagy csak mert hozzám képest...? Azt tudom, hogy a sör vizezett, így kicsit szar, de legalább a betérő romkocsma-túristák ámuldozó pillantásai közt egy percre kiállítási tárgynak érezhetem magam, a boldog srác, aki ilyen helyen lehet visszahúzódó, magányos, titokzatos senki. De legalább nem derül ki, mert nem mondom el. És tényleg.....van egy titkom végre.


De jó buxa, a mindenit. Mennyi vonal, biztos zebra.


Úsznék én az árral, de szembe jön velem, a metrót is alig érem el, pedig megvan a jegyem. Bamba bimbó, minitopnya, büdös bunkó ájon fonja, löknek vissza, ott se vagyok, de aludnék most egy nagyot.

Take me down to the paradise city where the grass is green and the girls are pretty!
_________________________________________________________________
KOR-LÁT-KÉP


Csabinak kell most vennem szemüveget, de nagyon szép az a cipő. Milyen kis kecses, finom a pántja... Csabinak kell most vennem szemveget. Csabinak kell most a szemüveg. Nem látja a táblát. Úgyis mindegy, Csabinak nagyon kell a szemüveg. De szép.

"Kár, hogy a régi jó dolgokból nem maradt semmi! Az Ászok 350!A barna Szoffi megszűnik! És azt sem tudom már, hogy hol a picsába tudok cigit venni! Naabüdöskurvaúristenitneki, ti gecik!" (Gyurcsán Gergely)

Hova nézzek, hogy sehova se nézzek?

Go free! Az...beléd, öcsém. Go free! Olyan kurva szabad vagyok, Accsálok amit akarok, nem? Na. Maradj már Maszat, az isten álHagydmárabba! Na. megrohadok, nem érted? Hogy rohadnátok meg....Go free.....gofri baz'meg, érted, gofri! Éhes vagyok, ember, éhes. Leszarom a szabadságot, már az vagyok, érted.? Szabad, mint a dögön élő madarak...

Bijonszé, mama, Bijonszé. Így kell ejteni. - ha úgy, hát úgy, de a zenéje jó kis ritmusos, csak úgy jár az ember lába a tészta nyújtása közben. Jó kis pattogós, majd a pogácsák is csak úgy pattogva ropognak, ha elkészülnek! - Hihihi, remélem sajtosat is csináltál, de most bedugom a fülem kicsit, jó? - Baby it's you, you're the one I need....mama, ne tátogj, nem hallok semmit ...finally....- vedd már ki a füledből, majd otthon hallgatod..


...tudod te, milyen nekem ezt csinálni azok után, hogy...

A szabadság ára a feszültség.

A pszichoterapeutám azt mondta, egy szellemileg és mentálisan egészséges ember bárhol el tud aludni, akár idegen emberek társaságában is, mert biztonságban érzi magát. Ettől persze még lehet, hogy naív, de az is lehet, hogy csak hajléktalan. Elemezzük együtt: hajlék - talan. Tehát nincs valaminek birtokában, ami egy fizikai tárgy. Nem tudás, szeretet, vágy, álmok. Egy tárgy. Neked pl. van Ájfonod? Nincs? pff...ugye?

Eleinte még új volt ez az önkifejezési forma - hungarian planking -, ami az utcán történő, különböző pózokban való elhelyezkedést jelenti tartósabb időre, valamilyen kis dobozzal vagy táblával a kézben. Fekve, térdelve, térdelve-előre hajolva....rengeteg verziója van ennek az új őrületnek, amit kortól függetlenül űznek.



Várnám, hogy zúgjon,
titkokat súgjon
szőrösödő zsemléről,
Barbie baba kebléről
zsírozásról,
agyonpréselt paprikáról,
visítva kacagó nagyanyámról,
kurva csípős fakanálról,
gyújtogató unokáról,
zsírozásról,
arossebegyemeg a hetesed.
Hol a kulcs, menjünk haza..
















































































